Skip to content Skip to navigation

Mektup Kutusu

Sevgili Bilim Çocuk

Seni çok seviyorum. Seninle Aralık 2013 sayısında tanıştım. O sayıda kakao ağacını gördüm. Çikolatanın nasıl yapıldığını ve çikolatanın elimizde neden eridiğini öğrendim. Sen benim bilgi kaynağımsın. Diğer yayınlarınızı da severek okuyorum. En çok sevdiğim köşeler Ne Var Ne Yok, Simit ve Peynir’le Biliminsanı Öyküleri ve Mektup Kutusu. Her ay yeni sayınızın çıkmasını heyecanla bekliyorum. TÜBİTAK’ta çalışan herkese yürekten teşekkür ederim.
 

Celal Cem Albayrak
Cenap Şahabettin İlkokulu / 4-D / İstanbul
Merhaba Bilim Çocuk Dünyası

Seninle yeni tanıştım. Öğretmenim okumam için dergiyi bana verdiğinde çok sevindim. Heyecanla derginin her yerini okudum. En çok yapay uydularla ilgili yazıyı ve Tasarım Atölyesi köşesini sevdim. Ben de deney yapmayı ve bir şeyler tasarlamayı çok seviyorum. Arkadaşımla balon arabası yapmaya çalıştık. Çok eğlendik. Senden daha çok deney öğrenmek istiyorum. Merakla yeni sayıyı bekliyorum.

Irmak Bozkurt
Boyalıca İlkokulu / 2-A / Bursa
Sevgili Bilim Çocuk

Seninle bu yıl Ocak ayında tanıştım. Ocak sayını çok beğendiğim için seni sürekli almaya karar verdim. Şimdi her ay düzenli bir şekilde alıyorum. En çok Simit ve Peynir’le Biliminsanı Öyküleri, Gökyüzü Günlüğü ve Bizim Sokak köşelerini seviyorum. TÜBİTAK’ta çalışan herkese böyle bir dergi hazırladıkları için çok teşekkür ederim.

Betül Selek
Meryem - Mehmet Kayhan Ortaokulu/ 5-G / Adana
Sevgili Bilim Çocuk

Ben seninle kursta tanıştım. Öğretmenimiz bize senin ne kadar eğitici ve öğretici olduğunu anlatmıştı. Daha sonra arkadaşlarım dergiyi satın alıp kursa getirdiler. Biz de dergiyi inceledik ve çok beğendik. Kursta her hafta test çözüyoruz ve sonraki hafta öğretmenimiz bize bu testin ödülünü veriyor. Bu haftanın ödülü de Bilim Çocuk dergisiydi. Buna çok sevindim ve ödülü de kazandım. Çok heyecanlanmıştım. Bir hafta sonra dergiye kavuştum. Seni inceledim ve çok beğendim. Derginizi çok seviyorum ve diğer çocuklara da tavsiye ediyorum.

Sara Okay
Kuzeytepe Mehtap - Mehmet Olgar Ortaokulu / 5-C / Hatay
Bilgi Ağacım Bilim Çocuk

Bu mektubu sana kuzenimle yazıyorum. O da bir Meraklı Minik dergisi hayranı. Seni okurken çok eğleniyorum. Bana ve tüm bilim meraklılarına dünyanın farklı köşelerindenbilgiler sunuyorsun. Derslerime başarı, bilgime bilgi katıyorsun. Şimdilik dergilerim üç adet. Umarım daha fazla olur. Seni çok seviyorum. Başka bir sayında mektubumu görmek dileğiyle, hoşça kal.

Sude Albayrak
Sahra - Galip Özsan Ortaokulu / 6-C / Kayseri